14-04-2014

Сьогодні накопичено великий досвід проведення занять з формування інформаційної культури школярів.

Важливим засобом системи бібліотечно-бібліографічних знань є бібліотечно-бібліографічні уроки. З метою вирішення цієї проблеми Ківерцівська ЦРБ для дорослих систематично проводить заняття для учнів 8-11 класів ЗОШ міста.

На початку квітня 2014 р. було проведено бібліотечні уроки: «Словник – інструмент пізнання світу. Науково-популярна і науково-пізнавальна література та форми роботи з нею», для учнів 8-х «А» класів ЗОШ №3 та КЕШ; «Необхідність та практичність картотек» - учні 10 класу КЕШ.

Мета даних уроків – зорієнтувати школярів в інформаційному світі, сприяти відвідуванню бібліотек, залучити до книги, формувати вдумливого та уважного читача, навчити користуватися додатковими джерелами інформації, каталогами, самостійно здобувати та використовувати знання й уміння в області пошуку, обробки і використання інформації, як у традиційному, так і в комп'ютерному варіантах.

Дані заняття організовуються у різних формах і методах передачі знань, формування умінь і навичок. Переважно, найбільш актуальні теми бібліотечних занять: щодо структури книги, ДБА бібліотеки, види видань тощо.

У зв'язку з цим для більшої частини тем передбачені практичні завдання, де учні мають можливість застосовувати та показати свої бібліографічні знання, наприклад: добір джерел інформації за темою, складання списку використаної літератури, виконання бібліографічних та фактографічних довідок.

Таким чином, у дітей формується потреба звертатись до книги як до мудрого, вірного друга, який не зрадить і не підведе.