08-01-2015

Бібліотека звітує перед громадою підкреслює, що книгозбірня працює прозоро та відкрито, гостинно зустрічає всі категорії відвідувачів, в бібліотеці постійно вивчаються та впроваджуються нові форми роботи, вона намагається якомога наблизитись до користувачів, створити сучасні умови обслуговування та одержання інформації, а місцева громада, платники податків, знатимуть про проблеми, здобуття, успіхи нашої книгозбірні.

У 2014 р. бібліотеку переведено у нове приміщення загальною прощею 216 кв. м. На реконструкцію використано: бюджетних коштів – 398512 грн., коштів спец рахунку – 10000 грн., благодійних коштів – 55000 грн., коштів місцевого бюджету – 10000 грн., коштів обласного бюджету – 25000 грн.

Протягом минулого року бібліотекою обслужено 3212 читачів, з них 1873 юнацького віку. Відвідування становило 28572 чол. Щоденно бібліотеку відвідувало 98 користувачів. Протягом року видано 62221 примірник документів. Вільним доступом до мережі Інтернет скористалося 6497 користувачів. Сайт бібліотеки відвідало 18000 чол. Для 2 груп користувачів бібліотеки було проведено навчання комп’ютерної грамотності. Крім того обслуговування читачів проводилося за місцем проживання та на пункті видачі для працівників районного територіального центру обслуговування населення.

При бібліотеці діє клуб за інтересами “Зустрічі без прощань”. В 2014 р. проведено 6 засідань, які відвідало 113 чол., а також клуб за інтересом з учнівською молоддю “КЛАС”, проведено 10 засідань на яких побувало 403 чол. Крім того проведено 9 масових заходів для різних категорій відвідувачів, де було присутніх 171 чол.

В 2014 р. бібліотека спільно з Ківерцівською районною радою виграла проект “Сучасна бібліотека – “дім життя”, “притулок мудрості”, “аптека для душі”. Даний проект спрямований на вирішення актуальних соціальних проблем, які пов’язані з відсутністю у сучасної молоді місця для інтелектуального, культурного та змістовного дозвілля. Реалізація даного проекту надасть можливість запровадження нових послуг для користувачів у теплий період року, особливо для молоді. Це такі новітні послуги, як читальний зал під відкритим небом, вечірні кіноперегляди, користувачі зможуть скористатись безкоштовним Wi-Fi не в приміщенні бібліотеки, а відпочиваючи на свіжому повітрі.

Протягом року книжковий фонд поповнився на 654 екземпляри нових книг на суму 23686 грн. Література придбана за кошти спеціального рахунку в кількості 160 примірників на суму 4549 грн., за благодійні кошти – 81 примірник на суму 1834 грн., подаровані читачами – 107 примірників на суму 2567 грн. В кошторисі видатків коштів на придбання літератури не було передбачено. До бібліотеки надходило 57 назв періодичних видань.

Районна бібліотека є методичним центром для сільських бібліотек. Було проведено 8 методичних днів, 1 семінар на базі бібліотеки-філії с. Борохів, 4 бібліовізити, 2 школи професійної майстерності на базі бібліотек-філій с. Ставок та Прилуцьке, 4 майстер-класи на базі бібліотек-філій с. Пальче, Журавичі, Муравище, Дубище. Проведено районний конкурс до 200-річчя Т. Г. Шевченка “З дитинства знаю Заповіт”.

Протягом року видавнича діяльність була спрямована на видачу календаря знаменних і пам’ятних дат Ківерцівщини, інформаційного вісника Ківерцівської централізованої бібліотечної системи “Бібліосвіт”, було видано 6 номерів, біобібліографічний нарис “Олицький феномен: Віктор Жовтянський”, 2 поточні бібліографічні списки нових надходжень.

Покращено матеріальну базу бібліотеки: придбано нові меблі, килимове покриття, благодійним фондом “Волинська родина” подаровано ноутбук.

Ми вдячні всім за підтримку та розуміння. Запрошуємо до бібліотеки.