14-01-2016

Бібліотека в сьогоднішній час для користувачів стала необхідним і незамінним компонентом культурної та інформаційної діяльності та є важливим середовищем для реалізації нових ідей та успішної діяльності.

Для відвідувачів у бібліотеці створено всі умови для навчання і самоосвіти. І водночас у ній по-домашньому затишно і комфортно. “Весь простір – для користувачів” – це гасло спрацьовує. Книгозбірня стала територією, де можна збиратись у клубах за інтересами, організовувати свої майстер-класи та власні творчі виставки тощо. Адже бібліотека давно стала не лише культурно-освітнім, а й соціальним центром. Ми стверджуємо, що користуватися послугами бібліотеки – це круто, це вигідно, це цікаво, це актуально! Сучасна бібліотека – не тільки місце для книг, а й місце для спілкування, творчості, дозвілля. Тому учасники тандему “бібліотека – користувач – бібліотека” завжди мають діяти спільно.

Протягом минулого року бібліотекою обслужено 3216 читачів, з них 1789 юнацького віку. Відвідування становило 28754 чол. Щоденно бібліотеку відвідувало 96 користувачів. Протягом року видано 62571 примірник документів. Вільним доступом до мережі Інтернет скористалося 6656 користувачів. Сайт бібліотеки відвідало 30792 чол. Для 1 групи користувачів бібліотеки було проведено навчання комп’ютерної грамотності. Крім того обслуговування читачів проводилося за місцем проживання та на пунктах видачі для працівників районного територіального центру обслуговування населення та Ківерцівської районної гімназії.

Протягом року книжковий фонд поповнився 475 екземплярами нових книг на суму 21867 грн. також протягом 2015 року до бібліотеки надходило 52 назви періодичних видань.

Дуже важливим для зміни бачення діяльності бібліотеки стало залучення самих користувачів до проведення соціокультурних заходів. Давно ліквідовано стереотип щодо примусового відвідування останніх або походи до бібліотеки лише за книгою. Нині користувачі стають і організаторами, і ініціаторами, і учасниками заходів. У 2015 році у центральній районній бібліотеці було проведено 28 масових заходів для різних категорій відвідувачів, які відвідали 963 особи. Увага приділялась патріотичному, морально-етичному вихованню молоді та іншим актуальним темам.

Районна бібліотека є методичним центром для сільських бібліотек. Було проведено 10 методичних днів, 1 семінар на базі бібліотеки-філії для дорослих смт. Олика, 3 бібліовізити, 2 школи професійної майстерності на базі бібліотек-філій с. Ставок та Прилуцьке, 3 майстер-класи на базі бібліотек-філій с. Покащів, Озеро та бібліотеки-філії для дітей смт. Олика. Проведено районний конкурс “Найкращий читач бібліотеки” та “Читаюча книга Ківерцівщини”.

Протягом року видавнича діяльність була спрямована на видачу календаря знаменних і пам’ятних дат Ківерцівщини, інформаційного вісника Ківерцівської централізованої бібліотечної системи “Бібліосвіт”, було видано 6 номерів, 2 поточні бібліографічні списки нових надходжень, а також підготовлена і видана історія бібліотеки “Вже нову сторінку історія пише” (до 75-річчя районної бібліотеки для дорослих).

Крім того, ми повсякчас намагаємося враховувати інтереси користувачів. Так, у 2015 р. було облаштовано читальний зал під відкритим небом та дитячий куточок для наймолодших користувачів бібліотеки.

За нашою роботою Ви можете слідкувати за повідомленнями на веб-сайті бібліотеки та на наших сторінках в соціальних мережах Вконтакті та Facebook.

Ми вдячні всім за підтримку та розуміння та запрошуємо завітати до бібліотеки.