06-06-2023


«З журбою радість обнялася…»,- такі слова Олександра Олеся спадали на думку нам, учасникам зустрічі.

У другий день Трійці або Зелених свят у нашій Публічній бібліотеці, щоб поговорити про це свято, послухати аматорський гурт «Теремчани», помилуватися польовими квітами, що зібрали на полях наші бібліотекарі і сплести з них яскраві вінки, мабуть, щоб згадати молодість.

Чому журба і радість? Журба, бо зібралися ми,читачі бібліотеки, слухачі курсів української мови при бібліотеці, щоб почути аматорський гурт не для розваги, а таким чином зібрати кошти на ЗСУ, щоб захисники могли боронити Україну від ворога.

До речі, «Теремчани» таким чином вже назбирали 60 тисяч гривень на потреби нашої армії.

Радість, бо зійшлися ми у велике свято і не могли не поговорити про його історію та гармонійне поєднання дохристиянських та церковних традицій у ньому.

Щербяк Зоя розповіла про переплетення цих звичаїв, а потім попросила слухачів розподілити «квіточки традицій» у два кухлі : що перейшло із колишніх вірувань до християнства, а що лишилося у пам?яті від давнини. Який яскравий букет християнства у нас вийшов - буде видно на світлинах. Авторський колектив представляла Любов Іллівна Михальчук - головний ініціатор цієї зустрічі.

Ми слухали пісні цього гурту, не могли не сфотографуватися із неймовірно прекрасними польовими квітами, згадували молодість, плетучи вінки із літньої зелені та квітів, фотографувалися у них, і, до речі, ці яскраві вінки личили кожній жінці!

А як приємно нам було зустрітися, поспілкуватися, отримати шквал неймовірних позитивних емоцій.

Дякуємо Богу, ЗСУ, ініціатору такої зустрічі Михальчук Л.І., працівникам бібліотеки, усім, хто відгукнувся на наші запросини, гурту «Теремчани» за гарний святковий день і жагу до життя попри все!

Зоя Щербяк