07-08-2012

3 серпня 2012 року на території Грем’яченської сільської ради відбувся семінар бібліотечних працівників Ківерцівської ЦБС на тему: “Від обслуговування населення – до співпраці з ним”.

Організатори семінару, а ними виступили працівники Ківерцівської ЦБС та Грем’яченська сільська рада, мали на меті покращити роботу сільських бібліотек на основі пропозицій громадян, підвищення іміджу бібліотечної професії, привернення уваги органів місцевого самоврядування та спільноти до бібліотечних закладів, визначення перспектив роботи у соціокультурній інфраструктурі регіону.

Участь в семінарі прийняли працівники Ківерцівської ЦБС та Деражненської публічно-шкільної бібліотеки Костопільського району.

Зі вступним словом до учасників семінару звернулася директор Ківерцівської ЦБС. Вона зазначила, що сільська бібліотека є основним культурним та просвітницьким центром, а її робота значною мірою залежить від високої професійної майстерності бібліотекаря, його бажання зробити свою книгозбірню сучасною та корисною для громади.

Перед бібліотечними працівниками також виступила Грем’яченський сільський голова Мельник Н. П., яка зупинилася на співпраці сільської бібліотеки з державними установами та приватні особи.

Більше про роботу самої книгозбірні розповіла її завідуюча – Швець Л. В. Бібліотекар наголосила, що “бібліотека – це не лише територія пошуку інформації і спілкування з книгою, а територія духовного спілкування між людьми”, зазначивши, що її робота передбачає не лише залучення до читання, а й організацію дозвілля, спілкування, навчання різних категорій населення, особливо молоді та дітей.

Методист Ківерцівської ЦБС надала консультацію “Активізація діяльності, оновлення ресурсів та послуг сільської бібліотеки по обслуговуванню жителів села”, вказавши на головні напрямки діяльності бібліотек та рекомендувавши сучасні форми і методи роботи.

Учасники семінару обмінялися досвідом роботи з багатьох актуальних питань та взяли участь у творчій дискусії “Взаємодія з громадськістю як напрям діяльності публічної бібліотеки”. У своїх виступах бібліотекарі наголошували на сучасних підходах в роботі бібліотеки по соціокультурному та інформаційному обслуговуванні жителів регіону, окреслили проблемні моменти й подальші дії бібліотек за умови підтримки з боку влади, депутатів, громади.

Під час роботи семінару учасники мали змогу відпочити, чому сприяли чудово організований тематичний вечір “Усе моє, все зветься Україна”, підготовлений завідуючою бібліотеки-філії – Швець Л. В. та працівниками сільського будинку культури, а також відвідання санаторію матері та дитини “Пролісок”, який знаходиться на території Грем’яченської сільської ради.

Сподіваємося, що цей семінар, як і усі попередні, стане помітною подією у житті кожного його учасника, адже такі зустрічі укріплюють професійні зв’язки, стимулюють творчу ініціативу, дають відчуття причетності до професійного товариства.