25-12-2012

“Його ім'я на початку 70-х років переказували пошепки з двору в двір, з душі в душу, з серця в серце. В кінці 80-х воно зазвучало голосніше у кав'ярнях Золочева і Львова, на сторінках київських газет. Воно вознеслося народною надією на малих і великих вічах на початку 90-х років”.

С. Бойко

24 грудня в актовому залі Ківерцівської РДА,  відбулася година пам'яті “Той, що пробудив кам'яну державу…”.

В'ячеслав Чорновіл – відомий правозахисник, політик, журналіст, публіцист і громадський діяч, Герой України, якому 24 грудня виповнилося би 75 років.

Започаткувавши в Україні національно-визвольний рух шістдесятників, він став символом української незалежності. Його гострий розум, бунтівна вдача, волелюбні прадідівські козацькі гени, талант політика і державного діяча ставлять ім'я В'ячеслава Чорновола до ряду видатних постатей української історії 20-го століття.

Ще в юності він присягнувся, що все життя боротиметься за самостійну соборну Україну. 39 років він був вірний цій клятві: крок за кроком, тюрма за тюрмою, стаття за статтею йшов до мети.

Його життя раптово обірвалося в розквіті творчих сил, на злеті політичної кар'єри. 25 березня 1999 р. він загинув в автокатастрофі. Однак боротьба за Україну, за українську мову, український суверенітет, українську цілісність, розпочата ним, триває.
Краєзнавець, депутат Ківерцівської районної ради Павленко Г. І. відзначив, що Верховною Радою було прийнято постанову про святкування 75-річчя з дня народження В'ячеслава Чорновола на державному рівні ,що постать В. Чорновола є багатогранною, яскравою, харизматичною. Його неординарність і по сьогодні викликає різне ставлення – від сприйняття до заперечення. Також своїми спогадами  про співпрацю в Народному Русі України з В. Чорновілом поділився Вілінець П. К.

З метою донести до широкого загалу важливих моментів життєвого шляху В'ячеслава Чорновола, голова районної організації товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, директор Ківерцівської РЦБС Л. І. Михальчук представила присутнім озвучену книжкову виставку “Обличчя української історії. В’ячеслав Чорновіл”, а працівники районної бібліотеки для дорослих організували виставку-персоналію “Той, що пробудив кам’яну державу…”.

Працівники Ківерцівського РБК ім. Ковальова виконали вінок українських патріотичних пісень.