07-03-2013

Благословен той день і час,
Благословенна та година,
Як народила мати сина
І назвала його Тарас.

 

Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим.

Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі у ржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду... Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя.

Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори.

Дивовижна доля Т. Г. Шевченка. Вона складалася на тернистих шляхах поетового життя, його вірші писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в піснях закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання.

І сьогодні знову звучить слово вічне, слово невмируще своєю правдою й красою, слово Кобзаря.

6 березня, напередодні 199 р. від дня народження Великого Кобзаря, учні 8-х класів ЗОШ №1 м. Ківерці (класні керівники – Квач Світлана Михайлівна, Токар Наталія Миколаївна) спільно з Ківерцівською ЦРБ для дорослих підготували літературний альманах “Іду з дитинства до Тараса”.

Під час заходу виконувалися уривки творів: “І мертвим, і живим” (Тарас Друкачук), “Катерина” (Оля Іванюк), “Заповіт” (Роман Зарадюк). Вірш В. Баранова “До українців” продекламувала Катерина Єфімчук, а пісню Н. Май “Колискова” виконали Діана Сусь та Катерина Назарук, прозвучали музичні твори на слова Т. Г. Шевченка у виконанні Ільїна Микити та Марчук Марії (учениця 11 кл.). Продемонстровано фільм “Обличчя української історії. Тарас Шевченко”. Присутні мали змогу ознайомитися з виставкою-календарем “Свіча запалена від серця”.